O mě

Pár slov o mě

Jako první vás pozvu na svou fb stránku Vlčí zahrada kde naleznete krátké zprávy, povzdechy, úspěchy.. Zkrátka to, co se nehodí na web. A teď tedy o mě - Jmenuji se Lucka, permakultura mě oslovila ještě jako dítě jezdící zahradničit k babičce na vesnici. Posílána z Prahy abych se hrabala v hlíně. Vždycky mi přišlo šílené jak babička celý den strávila u plení záhonků, pak okopávala a pak to všechno šla zalít, a další den znova. Nekonečný koloběh trhání a zalévání.. A když nebylo potřeba zalévat, protože dost pršelo tak pro změnu hon na slimáky. Všelijaké pasti, pivo, měď, solení, sekání vejpůl.. jen aby se nepřišlo o zeleninku. Celé to znělo dost nelogicky, jako by domácí ovozel byl jen boj o to, kdo z koho. A když na chvíli povolíš, nedej bože na týden odjedeš, všechno je pryč.

Když jsem povyrostla a chtěla jsem taky něco "svého" co si vypěstuju a sním, měla jsem štěstí a narazila na stránky Jaroslava Svobody. Jeho úžasné strukturované povídání o Ekozahradách mě prostě dostalo. Všechno do sebe tak nějak.. zapadalo. A já tohle chtěla zažít na vlastní kůži, vidět ten kousek půdy jak funguje sám a já tam můžu chodit jako ten návštěvník a něco si uloupnout. A tak jsem postupně dostávala do zahrady takové ty základy - mulčování, kombinované záhonky, střídání plodin, kopřivová jícha, na část zahrady jsem zasela květnatou louku.. a četla, sledovala jsem jiné jak jedou ekozahrady ve velkém, pročítala cizí chyby a úspěchy, dospívala, studovala, pracovala a taky časem otěhotněla, přestěhovala se do domu se zahradou a začala tvořit vlastní ekozahradu. Už to totiž nebylo jen o tom "Dává to smysl" ale "Je to potřeba!". Nechci totiž svým dětem předávat zamořenou půdu. Nechci aby jedli jedovaté ovoce, aby běhali po stříkané trávě. Nechci aby kolem sebe vídali jen tu naší pokřivenou přírodu.

Takže přišlo na řadu hlubší studium. Pořídili jsme si včelky.. knihy, kurzy, skupiny. Chtěla jsem to všechno pochopit a dělat správně. S tím se zrodil sen. Být jednou potravinově soběstačná, moci žít z toho co vypěstujeme, nebo vyměníme. A tak jsem se rozhodla o tom psát. O své cestě za soběstačností, za pochopením permakultury. Naší přírody a nás samotných.

Třeba vám i tenhle web něco z toho přinese.